Biz Kimiz

ŞEFFAF

Denetlenebilir, ölçülebilir ve analiz edilebilir yardım faaliyetlerimizle yardım eden kişiler ve resmi kurumlar açısından her daim hassasiyetle riayet etmektir şeffaflık ilkemiz.

FEDAKAR

Herhangi bir karşılık beklemeden, maddi ve manevi tüm imkanlarımızı insanlık adına seferber etmek, yardım yolu bekleyen mağdurların yanında olmaktır hayalimiz.

TARAFSIZ

İnsanları din, dil, ırk, renk, mezhep, siyasi, ideolojik ayrıma tabi tutmadan, kim olduğunu, nerden geldiğini değil, nasıl olduğunu sorarak yaralarını sarmaktır hedefimiz.

ADALETLİ

Yapılan yardımları birer emanet bilip, amacına uygun olarak eşit, adil ve onur kırmadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktır insanlık adına sorumluluk görevimiz.

Güzel bir gelecek için, umutları yeşertmek için iyiliğe bir tohum da siz ekin.

Amacımız; dünyanın farklı coğrafyalarında din, dil, ırk, renk, mezhep ayrımı yapmaksızın ihtiyaç sahiplerine yardım ve destek ulaştırmaktır. Takdir beklemeden, insanlığın evrensel değerlerinin korunmasına yönelik güzel işlere imza atmaktır.

Toprağa atılan bir tohuma minareller, güneş ve suyun hayat verip onu yeşertmesi…, o tohumun ağaca dönüşüp tabiattaki diğer canlılara yaşam sunması misali; güzel bir gelecek için, umutları yeşertmek için iyiliğe bir tohum ekmek için çıktık yola.

Help Yetim olarak insani yardım organizasyonlarımızı yaparken doğal afet, kıtlık, açlık, savaş gibi zor günlerde dahi yardım seferberliğinde engelleri ve sınırları kaldırarak çiziyoruz rotamızı. Yeryüzündeki yetim, öksüz, kimsesiz, mazlum ve muhtaçları kucaklayan örnek kuruluş olma vizyonu ve inancıyla devam ediyoruz yolumuza..

 

Kıta, ülke ve coğrafyasına bakmaksızın ihtiyaç sahiplerinin kendi ayakları üzerinde durabilmelerine destek olmak, uzun soluklu projelerle sorunlara kalıcı çözümler üretmek, gelecek nesillere iyi bir dünya bırakma arzusudur hayalimiz. Yetim himaye, su kuyusu, gıda, kıyafet, sağlık ve eğitime destek programlarımızla varolanı paylaşmak, onur incitmeden mağdurun yanında olmaktır insanlık anlayışımız.

 

Help Yetim olarak yardımlarımızı, yardımsever bağışçılarımızın ve kendini iyiliğe adayan gönüllülerimizin şefkatli, sabırlı, güçlü ve bereketli elleriyle ulaştırıyoruz dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine.. Onların sayesinde yüzlerde tebessüm kaynağı oluyoruz.

SON FAALİYETLERİMİZ

SU KUYUSU

Mali

GIDA YARDIMI

Kamboçya

SICAK YEMEK

Bangladeş