Sık Sorulan Sorular

Gönüllü olabilir miyim?

Tabiki, gönüllü formumuzu doldurarak gönüllü listemize kayıt olabilir ya da iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak faaliyetlerimizde gönüllü olabilirsiniz.

Kurbanım Nasıl Kesilecek?

Hayırseverlerimizin Help Yetim EU’ya vermiş olduğu vekaletle kurban olma kriterine sahip olan kurbanlar satın alınarak bayramın birinci günü İslami usûl ve kaidelere göre kesiliyor. Kesim işlemleri bayramın ilk üç günü içerisinde tamamlanıyor. Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimhanelere eşit olarak paylaştırılıyor.

Kurbanımın Kesildiğine Nasıl Emin Olabilirim?

Gönüllülerimiz ve Afrika'daki personellerimizle değişik ülkelerde kesilecek olan kurbanlarınız için emanetlerinizin başında olacağız. İsme kesilen kurbanın kesim işleminin videosunu WhatsApp yada eMail yoluyla hayırseverlerimize ulaştırıyoruz.

Sizi Nasıl Vekil Tayin Edebilirim?

Kurban vekaleti vermeniz için her türlü söz, niyet ve fiil yeterli olmaktadır. Eğer vekaletinizi sözlü olarak vermek isterseniz +49 221 96 67 32 61 numaralı telefonu arayarak bize vekalet verebilirsiniz. Hesap numarası ve online üzerinden yaptığınız bağışlarınız için Help Yetim EU ekibi sizinle iletişime geçerek kurban vekaletinizi almaktadır.

Nasıl Kurban Bağışında Bulunabilirim?

Kurban bağışınızı bize 3 şekilde ulaştırabilirsiniz. İlki ve en hızlısı web sitemiz üzerinden birkaç dakika içinde kolayca online kurban bağışında bulunabilirsiniz. İkincisi Help Yetim EU’nun banka hesap numarasına havale yoluyla bağışınızı ulaştırabilir veya dilerseniz kurban bağışınızı elden teslim edebilirsiniz.

Kurbanımı İstediğim Ülkede Kestirebilir Miyim?

Ülke seçimi yapılamamaktadır. Help Yetim EU olarak Asya-Afrika, Yemen, Türkiye-Balkanlar ve Filistin olarak belirlediğiniz 5 farklı bölgedeki ülke ve bölge kategorisine göre kesilecektir.

Yardımlar için bağış ödemesini size nasıl ulaştırablirim?

Bağışınızı hangi proje için yaptığınızı, lütfen açıklama kısmında kampanya adıyla birlikte yazınız.Banka havaleleri için bilgilerimiz aşağıdaki gibidir;
HELP YETIM EU gGmbH
Sparkasse Köln
IBAN: DE38 3705 0198 1935 6443 34
BIC: COLSDE33XXX
Verwendungszweck : z. B. Winterhilfefe

Bağış makbuzunu ne zaman ve nasıl alırım?

Adresiniz sistemimizde tanımlı ise; talep etmeniz durumunda bağış kampanyasına yaptığınız bağışınız için size bir bağış makbuzu göndereceğiz. Lütfen bunun tüm bağış toplama kampanyaları için geçerli olmadığını unutmayın.

Vergi dairesi sizden bir bağış makbuzu istiyor mu?

Bağış makbuzları genellikle tarafımızca en geç ertesi yılın Şubat ayı ortasına kadar otomatik olarak gönderilir. Daha erken bir bağış makbuzuna ihtiyacınız varsa, telefonla 0221 -96 67 32 61 veya e-posta ile spende@helpyetim.eu talep edebilirsiniz.

DİĞER

SORULARINIZ İÇİN