AVRUPALI TÜRKLER’DEN SRİ LANKA HALKINA YARDIM

Avrupa’da yaşan Türk vatandaşların desteğiyle dünyanın farklı bölgelerinde faaliyetlerini sürdüren Help Yetim İnsanı Yardım Organizasyonu tarafından Sri Lanka’da farklı bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı gerçekleştirildi.

Pandemiden dolayı Sri Lanka’da uzun zamandır alınan sokağa çıkma yasakları, yoklukla mücadele eden halk iyice muhtaç duruma düştü. İhtiyaç sahibi halka bir nebzede olsa destek olmak amacıyla Avrupa’da yaşayan Türklerin yaptığı bağışlarla Help Yetim tarafından Sri Lanka’nın Kinniya ve Muthur bölgelerinde yüzlerce aileliye gıda dağıtım gerçekleştirildi.

Almanya Merkezli Help Yetim Başkanı Cahit Ataş yaptığı açıklamada, pandemiden dolayı birçok ülkede insani yardım ihtiyaçların hızla arttığın ve Sri Lanka bu konuda en fazla olumsuz etkilenen ülkelerin başında geldiğini söyledi.

Dünya’nın karşı karşıya olduğu pandemi sürecinde yardımlaşma kampanyalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Atas şöyle konuştu:

“Dünyanın karşı karşıya olduğu pandemide herkes bir şekilde olumsuz etkileniyor. Ama Afrika ve Asya ülkeleri hem kıtlıkla kuraklık ve yoksullukla mücadele ederken şimdi pandemide çok daha zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Bizde “Yol bekleyenlerin sofralarına aş ol” sloganıyla başlattığımı kampanya kapsamında hayırseverlerin bağışlarını öncelikli olarak tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi bölgelere yardımları ulaştırıyoruz. Şuan dünyanın bir çok farklı ülkelerinde farklı projelerimiz devam ediyor. Sri Lanka’da ülkenin farklı bölgelerinde ailelere gıda yardımları dağıtmaya devam ediyoruz.”

 

http://www.manisaobjektifhaber.com/48824-haber-avrupali…

https://www.mardinlife.com/avrupali-turklerden-sri-lanka…

http://haber73.net/avrupali-turklerden-sri-lanka-halkina…/

https://www.siirtte.net/avrupali-turklerden-sri-lanka…/

https://www.turgutlugundemi.com/avrupali-turkler…/5260/

 

Bağış Kanallarımız;

Help Yetim EU’nun online bağış sitesinden helpyetim.eu

Banka Havalesiyle IBAN: DE38 3705 0198 1935 6443 34 BIC: COLSDE33XXX

Paypal hesabımız payment@helpyetim.eu