Hayırseverler Seferber Oldu, Almanya’dan Elazığ’a Nurçin İçin Yardım Eli Uzandı!

Elazığ'da yaşayan ve Duchenne Muscular Dystrophy miyopati hastalığıyla mücadele eden Nurçin'in solunumunu sağlayan ventilator cihazı arızalandı. Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonun çağrısı üzerine, hayırseverler harekete geçerek arızalanan cihazın yerine yedek bir cihaz aldı.

Elazığ’da yaşayan ve Duchenne Muscular Dystrophy miyopati hastalığıyla mücadele eden Nurçin, büyük bir azimle yaşamını sadece tek parmağı ile sürdürüyor. Ancak solunumunu sağlayan ve piyasada zor bulunan yüksek maliyetli olan ventilator cihazının arızalanma riski, ailesini endişelendiriyordu.

HELP YETİM İNSANİ YARDIM ÇAĞRI YAPTI, HAYIRSEVERLER YARDIM İÇİN SIRAYA GİRDİ

Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu Başkanı Cahit Ataş’in çağrısı üzerine, hayırseverler harekete geçti. Hayırseverlerin yardımlarıyla arızalanan cihazın yerine yedek bir cihaz alındı. Bu yardım, Nurçin’in yaşam savaşına devam etmesini sağladı. Nurçin’in babası Mehmet Zülfü Arlı ve Nurçin, bu destek karşısında büyük bir mutluluk yaşadılar. Hayırseverlerin yardımlarıyla, umut ve dayanışmanın ne kadar büyük bir fark yaratabileceği bir kez daha görüldü.


ELAZIĞ’IN UMUT KAYNAĞI NURÇİN’İN AZMİ VE GÜCÜ BİZİ DERİNDEN ETKİLEDİ

Cahit Ataş, bu yardımın hayat kurtaran bir jest olduğunu belirterek, “Nurçin’in azmi ve gücü bizi derinden etkiledi. Onunla birlikte bu zorlu yolculuğunda yanında olmaktan onur duyuyoruz. Elazığ’ın umut kaynağı Nurçin Arlı ve ailesi için buradayız. Hayırseverlerimize minnettarız, çünkü onlar olmadan bu mümkün olmazdı. Duchenne Muscular Dystrophy miyopati ile mücadele eden Nurçin’in azmi ve kararlılığı, hepimizin kalplerini etkiledi. O, tek parmağıyla kitaplar yazarak, yaşamın ne kadar değerli olduğunu gösterdi. Bu inanılmaz azim karşısında yardımseverler olarak elimizden geleni yapmaya karar verdik.” dedi.

İYİLİK ZİNCİRİNİ BÜYÜTMEYE DEVAM EDELİM

Yedek cihazın olmaması, Nurçin ve ailesi için büyük bir endişe kaynağı olduğunu var olan cihazın bozulması durumunda yeni cihaz bulunana kadar yoğun bakım servisinde yatırılması gerektiğine dikkat çeken Ataş, “Ancak yardımseverlerimizin desteği, bu endişeleri hafifletti. Vivo 65 cihazının Nurçin’e teslim edilmesi, onun yaşam savaşında bir umut ışığı oldu. Var olan cihaz bozulması durumunda derhal yedek cihaza bağlanacak. Bu noktada Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu olarak, Nurçin ve ailesinin yanında olmaktan onur duyuyoruz. Bizler için yardım, sadece malzeme vermek değil, insanlara umut vermek ve yaşamlarını iyileştirmek anlamına geliyor. Nurçin ve ailesi, bu destekle yeniden umutlandı. Bizler de buradayız, çünkü yardımseverlerimizle birlikte daha fazlasını başarabiliriz. Bu iyilik zincirini büyütmeye devam edelim” dedi.

ALLAH EMEĞİ GEÇENLERDEN RAZI OLSUN

Kendisine yardım eden hayırseverlere teşekkür eden Nurçin Arlı, “Öncelikle hepinize içten bir teşekkür etmek istiyorum. Birkaç kelimeyle ifade etmek gerekirse, Cahit Ataş bey ve Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu’na özellikle teşekkür etmek istiyorum. Yedek cihazımızın olmaması, bazen yaşam savaşımımızı daha da zorlaştırıyordu. Sizlerin desteğiyle, bu zorlukların üstesinden gelmemize yardımcı oldunuz. Allah emeği geçenlerden razı olsun” dedi.

SİZLER KIZIMA BİR NEFES OLDUNUZ

Nurçin’in babası Mehmet Zülfü Arlı, kızı için ikinci cihazın çok önemli olduğunu belirterek, bundan sonra kafaları daha rahat olduğunu belirtti. Kızının büyük acılar atlattığını söyleyen baba Zülfü, “Duchenne Muscular Dystrophy miyopati ile tanıştığımız günden bu yana, hayatımızın ne kadar zorlu olabileceğini deneyimledik. Ancak sizlerin desteği, bu zorluğun üstesinden gelmemiz için bir ışık oldu. Cahit Ataş Bey ve Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu’na, sadece bir cihazın değil, aynı zamanda umut ve güç kaynağı oldukları için minnettarız. Yedek cihaz eksikliği, zaman zaman büyük endişelere yol açıyordu. Ancak sizlerin yardımıyla bu endişeleri azalttık. Bu yardım, sadece bir cihazın değiştirilmesi değil, aynı zamanda insanların kalplerinin ne kadar büyük olabileceğini gösterdi. Yardımseverlerin ve dayanışmanın gücü, bizi umutlandırdı ve güçlendirdi. Kızım Nurçin, azmi ve inançla dolu bir savaşçıdır. Onun yanında olmak, her günümüzü daha değerli kılıyor. Siz kızıma bir nefes oldunuz. Sizlerin desteği, aile olarak bu zorlu yolda daha güçlü olmamıza yardımcı oldu” dedi.

ÖRNEK BİR YADIMSEVERLİK HİKAYESİ

Bu örnek yardımseverlik hikayesi, insani yardımın gücünü ve insanların birbirlerine nasıl destek olabileceğini gözler önüne seriyor.

KAYNAK

http://www.gazetehamburg.com/haber/hayirseverler_seferber_oldu_almanyadan_elaziga_nurcin_icin_yardim_eli_uzandi-52001.html

https://www.sondakika.com/haber/haber-hayirseverlerin-destegiyle-miyopati-hastasi-16384228/

https://www.haberler.com/yasam/hayirseverlerin-destegiyle-miyopati-hastasi-16384227-haberi/

https://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/yataga-bagimli-nurcine-nefes-aldiracak-destek-35836604#:~:text=Duchenne%20Muscular%20Dystrophy%20miyopati%20hastalığıyla,solunum%20destek%20cihazı%20yardımı%20yapıldı.

https://www.elazigsonhaber.com/m/gundem/elazigli-nurcinin-yuzu-hayirseverlerin-destegiyle-guldu-h128955.html?mibextid=ncKXMA

Bağış Kanallarımız;

Help Yetim EU’nun online bağış sitesinden helpyetim.eu

Banka Havalesiyle IBAN: DE38 3705 0198 1935 6443 34 BIC: COLSDE33XXX

Telefon whatsapp +49178 2000901 +49 221 96 67 32 61

Paypal hesabımız http://PayPal.me/helpyetim