Dargeçit’teki yetim ve muhtaçlara yardım

Dünyanın birçok ülkesinde yetim, öksüz ve muhtaçlara yardımda bulunan Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu, yardım çalışmalarına devam ederken mübarek Ramazan ayında yoksul ve mağdurların yüzlerini güldürüyor..

Kaynak: MardinLife

Ramazan kolilerini Türkiye’nin birçok ilinde muhtaçlara ulaştıran Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu, son olarak da Mardin’in Dargeçit ilçesinde muhtaçlara ulaştı.

Temel gıda malzemelerinin yer aldığı Ramazan kolileri Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu Dargeçit gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu Dargeçit Gönüllerinden Murat Göze, salgın nedeniyle muhtaç aile sayısının arttığına dikkat çekerek, “Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu olarak bu sene Mardin ilimiz Dargeçit ilçesinde muhtaç ailelerimize yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Bize yardım gönderen hayırseverlerimize Allah razı olsun diyoruz ve yardımlarının devamını bekliyoruz. Şu anda tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) salgını yüzünden çok sayıda vatandaşımız işsiz ve aşsız kalmış durumda. Daha önceki dönemlerde de bize başvurular çoktu ama salgın dolayısıyla muhtaç ailelerin sayısı arttı.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Göze, “Yardım talep eden başvurular sürekli devam ediyor. Bu başvuruları karşılayabilmek için hayırseverlerimizin daha hassas davranması ve yardım etmesi gerekir. İnşallah yardımlar devam ettikçe bizler de muhtaçlara ulaştırmak için köprü görevi göreceğiz. Rabbim hayırseverlerimizin yapmış olduğu hayırları kabul etsin.” dedi.

Yardım kuruluşun hayırlı çalışmalarından dolayı teşekkür eden yetim ve muhtaç aileler hayırseverlerle aralarında köprü olduğu için Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu’na teşekkür ederek hayır duasında bulundu.

Paylaşmak için en güzel aydır, Ramazan ayı!” sloganıyla Ramazan Organizasyonlarını gerçekleştiren Help Yeti, Gıda Paketi 30 €, Bayram harçlığı 10 €, Yetim Giydirme 35 €, Fitre 10 €, Toplu İftar 3 € ve Kefaret Günlük 10 € olarak belirledi.

Bağışçılar; Help Yetim EU’nun online bağış sitesinden helpyetim.eu ve Banka Havalesiyle IBAN: DE38 3705 0198 1935 6443 34 BIC: COLSDE33XXXhesabından ile Paypal hesabımız payment@helpyetim.eu dan bağışta bulunabilecekler.