Help Yetim Afrikalilara ‘Canli Hayvan’ Destegi Sunuyor

Organizasyon Genel Baskani Cahit Atas: 'Bir aileye bir erkek ve bir disi canli süt keçisi veriyoruz. 2 yil boyunca satmama ve kesmeme sarti koyuyoruz. Düzenli beslenirse bu hayvanlarin 2 yil sonra sayilari 8'e yükselecek'

Help Yetim Insani Yardim Organizasyonu Afrika’da yürüttügü “canli hayvan dagitimi projesi” kapsaminda muhtaç ailelere keçi dagitiyor.Afrika’nin birçok ülkesinde su kuyusu açan, okul, cami ve yetimhane insasi ile gida ve kurban eti dagitimi gibi yardimlarda bulunan Help Yetim Insani Yardim Organizasyonu, Afrika’daki yoksullara katki sunmak amaciyla baslattigi “canli hayvan dagitimi projesi”ni sürdürüyor.Çad’in baskenti ve en büyük sehri Encemine’nin kirsal kesimlerinde ailelere keçi dagitan yardim gönüllüleri, ailelere keçi sütünden peynir, yogurt ve tereyagi yapilmasini ögretiyor.

Help Yetim Insani Yardim Organizasyonu Genel Baskani Cahit Atas, AA muhabirine, “canli hayvan dagitimi projesi” çerçevesinde Afrika’da binlerce aileye keçi destegi sagladiklarini söyledi.

Proje kapsaminda Çad’da da canli süt keçisi dagitimi gerçeklestirdiklerini ifade eden Atas, amaçlarinin hayvancilik yapilmasina destek sunmak oldugunu belirtti.

Atas, “Ailelerin masraflarini karsilamasi amaciyla böyle bir projemiz oldu. Projemiz kapsaminda bir aileye bir erkek ve bir disi canli süt keçisi veriyoruz. 2 yil boyunca satmama ve kesmeme sarti koyuyoruz. Düzenli beslenirse bu hayvanlarin 2 yil sonra sayilari 8’e yükselecek.” dedi.

Haber Linklerinden bazıları:

Bağış Kanallarımız;

Help Yetim EU’nun online bağış sitesinden helpyetim.eu

Banka Havalesiyle IBAN: DE38 3705 0198 1935 6443 34 BIC: COLSDE33XXX

Telefon whatsapp +49178 2000901 +49 221 96 67 32 61

Paypal hesabımız payment@helpyetim.eu