Help Yetim, 2021 Ramazan yardımları dağıtımına başladı

Ramazan aylarında yardım organizasyonları düzenleyen Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu, bu Ramazan ayında da hayırseverlerin emanetlerini muhtaçlarla buluşturuyor.

2021 Ramazan Organizasyonu kapsamında, pandemi sebebiyle yardımlarının büyük çoğunluğunu ülkelerdeki partner kuruluşlarıyla organize ederek herhangi bir kısıtlama yaşamadan, yurt dışında Afrika, Balkanlar, Asya ve Ortadoğu gibi kriz bölgelerini önceleyerek dünyanın en fakir ülkelerine yardımlarını ulaştırıyor.

Ramazan ayı içerisinde kumanya dağıtımlarından iftar sofraları kurulmasına, yetim aylıklarının dağıtımlarından zekât, fitre ve bağışların sahiplerine ulaştırılmasına kadar birçok alanda yardım organizasyonları düzenleyen Help Yetim, Ramazan’ın bereketini kardeşleriyle buluşturuyor. Hayırseverler ve yardıma muhtaçlar arasında sevgi ve hoşgörü ortamı oluşturarak toplumsal birlik ve beraberliğe de katkı sağlayan Help Yetim, Ramazan ayı bereketinin tüm sofralarda olması için çalışmalarını tamamladı.

2021 Ramazan Organizasyonu kapsamında konuşan Help Yetim Koordinatörü Cahit Ataş; “Bu yıl “Paylaşmak için en güzel aydır, Ramazan ayı!” mottosuyla başlattığımız kampanyamızda hayırsever bağışçılarımızla yetim ve mağdur insanlar arasında köprü olmaya devam ediyoruz. Ramazan ayında hayırseverlerin yaptığı bağışları, fitreleri, zekâtları muhtaçlara ulaştırarak insanların bir nebzede olsa yüzlerini güldürmeye çalışıyoruz. Her yıl olarak gerçekleştirdiğimiz Ramazan yardımlarımızı bu sene de Dünyanın dört bir yanındaki kriz bölgeleri ve dünyanın en fakir ülkelerine yapıyoruz. Tüm dünyada etkisi sürdüren pandemi dolayısıyla milyonlarca insanların zor durumda olduğu bu süreçte kendilerine yardımcı olmak için ekiplerimizle aynı anda farklı ülkelerde çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Ramazan ayında dağıtılan yardımları yerinde takip etmek ve gerçekleştirmeyi planladığımız insani yardım organizasyonları ile ilgili çalışmaları yürütmek üzere bende Afrika’da bulunacağım.” dedi.

Hayırseverlerin Help Yetim organizasyonuyla gerçekleştirdikleri bağışlardan dolayı teşekkür eden Ataş, “Avrupa’da her kesimden insanın güven duyduğu Help Yetim organizasyonumuzla artan bağışlarımızı daha geniş alanlara dağıtıyoruz. Ramazan aylarında insanların hassasiyeti daha da artıyor, zekatlarını, fitrelerini, bağışlarını bizlere emanet ediyorlar. Bizde yapılan bütün bağışları cinsine uygun olarak değerlendiriyoruz. Çıktığımız bu kutsal yolda bizi yalnız bırakmayan hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Onların desteğiyle dünyadaki yetimlerin ve mağdurların yüzleri gülüyor.” dedi.

Paylaşmak için en güzel aydır, Ramazan ayı!” sloganıyla Ramazan Organizasyonlarını gerçekleştiren Help Yeti, Gıda Paketi 30 €, Bayram harçlığı 10 €, Yetim Giydirme 35 €, Fitre 10 €, Toplu İftar 3 € ve Kefaret Günlük 10 € olarak belirledi.

Bağışçılar; Help Yetim EU’nun online bağış sitesinden helpyetim.eu ve Banka Havalesiyle IBAN: DE38 3705 0198 1935 6443 34 BIC: COLSDE33XXXhesabından ile Paypal hesabımız payment@helpyetim.eu dan bağışta bulunabilecekler.