Help Yetim Türkiye’de ihtiyaç sahibi ailelere bayramlık dağıttı

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının bağışladığı yardımlar Mardin, Batman ve Mersin’de ihtiyaç sahibi aile ve yetim çocuklara dağıtıldı.

Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu Türkiye’de yürüttügü “Ramazan Organizasyonu” kapsamında muhtaç ailelere Ramazan Bayramı vesilesiyle gıda yardımı çocuklara giyim yardımı yapıldı.

Afrika’nın birçok ülkesinde su kuyusu açan, okul, cami ve yetimhane inşası ile gıda ve kurban eti dağıtımı gibi yardımlarda bulunan Help Yetim İnsani Yardim Organizasyonu, Türkiye’de de yoksullara katkı sunmak amacıyla baslattığı “ramazan Organizasyonu” çalışmalarını sürdürüyor.

Mardin’de önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler ve yetim çocuklar için bayramlık kıyafetler alınarak çocuklara dağıtıldı. Ailelere gıda yardımında bulunuldu.

Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu Genel Baskanı Cahit Atas, “Ramazan Organizasyonu kapsamında Avrupa’daki bağışçılarımızın desteğiyle Afrika, Asya ve Ortadoğu’da farklı ülkelerde çeşitli projelerle ihtiyaç sahiplerine destek olduk. Türkiye’de de İstanbul’da başladığımız yardım çalışmalarımız Mardin, Mersin, Batman, Şırnak, Ankara’da devam etti. Mardin’de önceden belirlediğimiz ailelere gıda yardımında bulunduk. Çocuklara bayramlık kıyafet alarak mutluluklarına vesile olduk.” dedi.

Ataş, Türkiye’deki yardım faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti.

Kaynak: https://www.mardinlife.com/help-yetim-mardinde-ihtiyac-sahibi-ailelere-bayramlik-dagitti.html#:~:text=Mardin%27de%20önceden%20tespit%20edilen,Ailelere%20gıda%20yardımında%20bulunuldu.

 

Bağış Kanallarımız;

Help Yetim EU’nun online bağış sitesinden helpyetim.eu

Banka Havalesiyle IBAN: DE38 3705 0198 1935 6443 34 BIC: COLSDE33XXX

Telefon whatsapp +49178 2000901 +49 221 96 67 32 61

Paypal hesabımız http://PayPal.me/helpyetim