Help Yetim Türkiye’de yetim çocuklar sevindirildi

AVRUPA'da yaşayan Türk vatandaşlarının desteğiyle, Mardin’de ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık giyim yardımı yapıldı. Çocuklara bot ve mont dağıtımı gerçekleştirildi.

Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının desteğiyle, Mardin’de ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık giyim yardımı yapıldı. Çocuklara bot ve mont dağıtımı gerçekleştirildi.
Merkezi Avrupa’da olan Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu Genel Başkanı Cahit Ataş, başlattıkları kışlık giyim yardım kampanyası kapsamında bu yıl Türkiye’de farklı şehirlerde binlerce çocuğu giydirmeyi planladıklarını söyledi. “Hep birlikte sıcak el olalım, onları ısındıralım” sloganıyla başlattıkları kampanya kapsamında Mardin’de önceden tespit edilen ailelere kışlık yardımlar ilettiklerini ifade eden Ataş, “Ülkemizde bulunan özelikle mülteci ve gerçekten maddi durumu olmayan yetim çocuklar dikkate alarak yaptığımız yardımlara devam ediyoruz. Hatay’ın Yayla Dağındaki Türkmen kampında kalan yüzlerce çocuğa giyim, gıda ve oyuncak dağıtımını yaptık. Ardından Mardin’e geçtik. Burada da yaklaşık 100 çocuğa bot ve mont dağıtımı gerçekleştirdik. Çocuklar çok mutlu oldular. Onların bu mutluluğu yaptığımız işi daha da güzelleştiriyor. Daha fazla çocuğa ulaşmak için uğraşıyoruz. Bizler sıcak yuvalarımızla, kalın kazaklarımız, montlarımız, battaniyelerimizle ısınırken kış şartlarının zorlu geçtiği bölgelerde insanlar soğuklarla mücadele veriyorlar. ‘Sıcak el olalım’ sloganıyla başlattığımız projemiz kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklara kazak, ayakkabı, battaniye, atkı, bere, eldiven ve çorap dağıtmaya devam edeceğiz. Bu yardımda emeği geçen bize yardımcı olan kardeşlerimizden Allah razı olsun” dedi.

KAYNAK

https://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/mardin/artuklu/mardinde-yetim-cocuklar-sevindirildi-42183156

Bağış Kanallarımız;

Help Yetim EU’nun online bağış sitesinden helpyetim.eu

Banka Havalesiyle IBAN: DE38 3705 0198 1935 6443 34 BIC: COLSDE33XXX

Telefon whatsapp +49178 2000901 +49 221 96 67 32 61

Paypal hesabımız http://PayPal.me/helpyetim