Help Yetim’den İstanbul’daki mağdur ailelere yardım

Avrupa’daki hayırseverlerin bağışlarıyla dünyanın dört bir yanında yetim ve muhtaçların ihtiyaçlarını karşılayan Help Yetim, Türkiye’de de farklı şehirlerde yardım dağıtımında bulundu.

Türkiye’nin farklı kentlerinde ramazan ayı dolayısıyla gıda paketleri, zekat ve kurban bağışlarını dağıtımıyla artırılarak devam ediyor.
İstanbul’daki yardım organizasyonlarına katılan Help Yetim Başkanı Cahit Atas, yaptığı açıklamada, Avrupa’daki ve Türkiye’deki hayırseverlerin desteğiyle dünyanın farklı bölgelerinde yardım dağıtımları yaptıklarını belirterek, “Ramazan 2021 programı dahilinde ihtiyaç sahibi ailelerimizi ziyaret ediyoruz. Bugün ziyaret ettiğimiz işitme engelli ailemiz bizimle iletişime geçip ihtiyaçlarını bildirmişti. İhtiyaç sahibi ailemize kira ve gıda yardımında bulunduk. Bunun dışında Ankara, Mardin, Şanlıurfa, Elazığ, Zonguldak, Bolu ve İstanbul olmak üzere bir çok şehirde gıda ve giyim yardımında bulunduk. Allah hayır sahiplerinden razı olsun. Bugün Afrika’nın bir çok farklı ülkesinde aynı anda iftar programlarımız var. Ayrıca kurban ve Ramazan Gıda Paketlerimizin dağıtımı olacak. Siz hayırseverlerimizin de desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

Paylaşmak için en güzel aydır, Ramazan ayı!” sloganıyla Ramazan Organizasyonlarını gerçekleştiren Help Yeti, Gıda Paketi 30 €, Bayram harçlığı 10 €, Yetim Giydirme 35 €, Fitre 10 €, Toplu İftar 3 € ve Kefaret Günlük 10 € olarak belirledi.

Bağışçılar; Help Yetim EU’nun online bağış sitesinden helpyetim.eu ve Banka Havalesiyle IBAN: DE38 3705 0198 1935 6443 34 BIC: COLSDE33XXXhesabından ile Paypal hesabımız payment@helpyetim.eu dan bağışta bulunabilecekler.